klient strony

Pozycjonowanie strony internetowej to klucz do zwiększenia liczby klientów

Samo stworzenie strony internetowej to tylko początek. Innymi słowy, nie możesz się pochwalić np. swoim najnowszym telewizorem jeśli jest przytwierdzony do ściany. Twój sprzęt będą mogli zobaczyć jedynie znajomi i rodzina. W przypadku strony internetowej taki zasięg to za mało by zyskać nowych klientów dzięki stronie.

Czym jest wspomniane pozycjonowanie

Pozycjonowanie to inaczej wszystkie czynności, które zwiększają pozycję Twojej strony w wyszukiwarkach. Największy udział w rynku ma wyszukiwarka Google dlatego pod nią zostają planowane wszystkie działania.

Pozycjonowanie dzieli się na:

  • “on-site” –  optymalizacja pozycjonowanej strony (zbadanie jej obecnego stanu i  utworzenie lub modyfikacja tekstu na stronie pod dane frazy)
  • “off-site” – czynności, które odbywają się poza samą stroną internetową (np. linkowanie do Twojej strony www) 

 

Słowa kluczowe - dlaczego są ważne i czym są?

Słowa kluczowe to frazy, które wpisujesz w wyszukiwarkę. Załóżmy, że szukasz dentysty w Szczecinie, ale jesteś akurat w Szczecinie przejazdem. Co robisz? Wpisujesz słowa w wyszukiwarkę Google: “dobry dentysta Szczecin”. Za chwilę dostajesz listę adresów stron związanych z Twoim wyszukiwaniem. Ten opis jednocześnie pokazuje, jak ważne są słowa kluczowe. Dzięki nim ludzie znajdują właściwe informacje.

Jeśli posiadasz sklep z zabawkami w Szczecinie, chcesz być znajdowany po słowach “sklep z zabawkami w Szczecinie”. Im więcej takich wyszukiwań w miesiącu tym większa szansa na zwiększenie sprzedaży po tym jak ludzie będą wchodzić na Twoją stronę. Oczywiście frazy dobiera się po dokładnej analizie, ale jest to przykład idealnie obrazujący, jak to wszystko działa.

Wybór słów kluczowych inaczej fraz powinno zawsze stanowić pierwszy etap współpracy z osobą, która ma zająć się pozycjonowaniem Twojej strony. Na tej podstawie dokonuje się kolejnych działań. Ile takie działania trwają? Wysoka pozycja może zająć parę miesięcy lub rok w zależności od tego jak bardzo jest konkurencyjna dana fraza. Pamiętaj, że niektóre słowa są niezwykle konkurencyjne, a część firm zatrudniła firmy od pozycjonowania już dawno temu. Potrzeba czasu, by się do nich zbliżyć, a później pokonać. Najlepszym więc wyjściem jest stała współpraca, by nie stracić uzyskanej już dobrej pozycji na rzecz firmy, która także chce zajmować wysoką pozycję. Pamiętaj, że konkurencja nigdy nie śpi.

Reklama w Google Ads

Gdy załóżmy, szukasz jakiegoś produktu w internecie, nieraz pierwsze wyniki są to wyniki, za które firma płaci Google, by być na samej górze wyszukiwarki. Jeśli masz mały budżet, a jednocześnie chcesz, by Twoją stronę internetową zobaczyli użytkownicy szybko jest to bardzo dobra opcja dla Ciebie. Najkrótszy okres reklamy w Google to miesiąc. Jeśli czujesz, że to może być dobra opcja dla Ciebie, chętnie pomogę Ci ustawić wszystko.

Ile to kosztuje?

Cena zależy od wielu czynników, dlatego nie jestem w stanie podać konkretnej ceny. Praca nad pozycjonowaniem jest zadaniem stałym, dlatego usługa  rozliczana jest w formie abonamentu. Poniedziałek - Piątek : 10:00 - 18:00 Sobota: 10:00 - 14:00

biuro@undilo.com

Cyfrowa 6, Szczecin

Zadzwoń - 577 651 063